سرعت در ارائه خدمات

در این منطقه کلیه فرآیندهای شهرداری با حداکثر شرعت و دقت با استفاده از سیستم های مکانیزه انجام می شود.

اطلاعات بیشتر

مراحل تدفین

برای انجام امور کفن ودفن در شهر کرمان ابتدا باید گواهی فوت توسط پزشک بیمارستان مربوطه یا پزشکی قانونی صادر گردد .

اطلاعات بیشتر

حقوق شهروندی

با عنايت به دیدگاههای رهبر کبير انقلاب و بنيان گذار جمهوري اسلامي ايران حضرت امام خميني (قدس سرّه) ....

اطلاعات بیشتر

شهردار کرمان:

 

فضای سبز گلزار شهدا بهسازی می‌شود

 

 

 

 

 

شهردار کرمان گفت: فضای سبز گلزار شهدا بهسازی می‌شود و در آرامستان جدید  جایگاه ویژه‌ای برای مقام شامخ شهدا،خانواده های آنان و جانبازان گرانقدر در نظر گرفته خواهد شد.

 

 

 

سید مهران عالم‌زاده در نشست با مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران که با حضور ایرانمنش عضو شورای شهر و جمعی از مدیران شهرداری برگزار شد؛ ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس افزود: به عنوان شهردار شهر کرمان خدمت به شهدا و جانبازان را رسالت و وظیفه‌ی فردی و اجتماعی خود می‌دانم چرا که ایثارگران و شهدا دین بزرگی به گردن این جامعه دارند .

وی ادامه داد: از دوره‌های گذشته شهرداری تا کنون، هر مکاتبه  و درخواستی که مربوط به امور جانبازان و شهدا بوده  به نتیجه رسیده است و این روند همچنان ادامه دارد.

 

عالم زاده  تصریح کرد: خدمت به خانواده‌ی شهدا، جانبازان و حل کردن مشکلات آنها، فضیلت بزرگی به شمار می‌رود و اعتقاد دارم هر کس در هر جایگاهی که قرار دارد بایستی این مساله را وظیفه و تکلیف خود بداند و در این راه قدمی بر دارد.

 

وی خاطرنشان کرد: آن مردان بزرگی که با نیت خالصانه قدم در راه شهادت گذاشتند، به دنبال هیچ منافعی نبودند و تنها برای رضای خدا این اقدام را انجام دادند.

 

شهردار کرمان افزود: خدمت به شهدا در چارچوب قوانین محدود نمی‌شود و هر اقدامی که لازم باشد انجام می‌دهیم تا دین خود را به خانواده شهدا و جانبازان ادا کنیم.

 

عالم زاده در پاسخ به مدیرکل بنیاد شهید در مورد تغییر نامگذاری معابری که به نام شهدا هستند؛ گفت: نام گذاری معابر به نام شهدا همچنان در دستور کار شهرداری است و تحت هیچ شرایطی معابری که به نام شهدا نام گذاری شده اند تغییر نخواهند کرد.

 

در ادامه‌ی این جلسه احمد گروهی مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان توجه ویژه شهردار کرمان را به مقام شامخ شهدا ستود و بر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه تاکید کرد .

 

وی گفت: ایثار یعنی دیگران را بر خود مقدم داشتن و دستگاههای فرهنگی باید در این شرایط بحران و جنگ نابرابر اقتصادی، ایثار اجتماعی را در جامعه ترویج دهند.

 

وی جانبازان را نمونه بارز ایثار دانست و افزود: ۱۹ هزار و ۵۰۰جانباز تحت پوشش بنیاد شهید استان قرار دارند که از این تعداد ۴۲جانباز قطع نخاع  و ۳۶۳ نفر دیگر قطع عضو هستند و با توجه به افزایش سن، تعدادی زیادی در بیمارستان‌ها بستری و نیازمند کمک هستند .

 

وی ادامه داد: در استان کرمان۶۵۰۰شهید داریم که ۴۵درصد از والدین شهدا فوت کردند و مابقی نیز در بستر بیماری هستند و بیشترین مشکل ما مربوط به تجهیزات پزشکی و بیمه تکمیلی آنهاست.

 

 

 

وی ادامه داد: بحران اقتصادی گریبانگیر خانواده‌های شهدا و جانبازان نیز هست و از مدیران دستگاه‌های مختلف می‌خواهیم به این موضوع توجه ویژه داشته باشند.

معرفی مدیرعامل

مدیرعامل سازمان مدیریت آرامستان ها

علی عسکری

حاضرین در سایت

ما 47 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

ورود کاربران

Go to top